XII Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu

5 czerwca Uczestnicy Inkubatora wzięli udział w zawodach sportowych w czasie XII Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu Śląskim. Impreza od 11 lat integruje środowisko osób niepełnosprawnych nie tylko z terenu powiatu wodzisławskiego ale i całego Śląska.

Na boisku Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu spotkać można było zarówno podopiecznych domów pomocy społecznej, jak i uczestników warsztatów terapii zajęciowej i organizacji zrzeszających osoby niewidome. W zmaganiach wzięli udział sportowcy między innymi z Zespołu Placówek Szkolno - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu, Warsztatów Terapii Zajęciowej  "Promyk" w Katowicach, Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach, Ośrodka Wsparcia "Perła" z Wodzisławia, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rybniku, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Połomi, Towarzystwa Przyjaciół Pszowa "Radość Życia", stowarzyszenia "Mam autyzm", Szkoły Podstawowej nr 5 w Wodzisławiu, Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa i Zakład Opiekuńczo - Leczniczy, Wojewódzkiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach, Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszka w Wodzisławiu, oraz uczestnicy naszego Inkubatora. Imprezę obsługiwało ok. 100 wolontariuszy.  Uczestnicy zmagali się w 13 dyscyplinach sportowych. Startowano więc w biegu sprinterskim na 30 metrów, pchnięciu kulą, rzucie piłką palantową, skoku w dal z miejsca, slalomie z piłką, strzałach do bramki, rzucie piłką lekarską, biegu z przeszkodami, rzutach do puszek, rzutach woreczkami do celu, rzutach do tarczy, podnoszeniu ciężarka i rzutach do kosza. Każdy z uczestników i uczestniczek zawodów był zwycięzcą i otrzymał nagrodę. Po zakończeniu zawodów starosta powiatu Wodzisławskiego Tadeusz Skatuła wręczał każdemu statuetkę i medal. Sportowym zmaganiom towarzyszyły imprezy - można było przejechać się motocyklem z "Hanysami" i robić banki z klaunem. Wróciliśmy z medalami, dyplomem i świetnym humorem!

Olimpijską fotorelację można zobaczyć tutaj